Minibager DELEKS® hydraulické kladivo HAMMER-350
- Výrobce: DELEKS Itálie
- Kód výrobku: HAMMER-350
- Dostupnost: Dostupné
43 050Kč
Cena bez DPH: 35 000Kč
DETAILS
DELEKS® HAMMER-350 hydraulic hammer for miniexcavator.
Set of 2 chisels included: 1 Wedge type + 1 Moil type
Measures: see pictures.
CHARACTERISTICS
| Characteristic | Units metric |
|---|---|
| Weight | 95 kg |
| Min./Max. Flow | 14~25 l/min |
| Compact Excavators Range | 1.0 - 1.8 t |
| Working pressure | 80 - 120 bar |
| Impact rate | 800 - 1400 bpm |
| Impact energy class | 180 Joule |
| Chisel diameter | 35.0 mm |
| Hoses diameter | 3/8" |
| Noise level | 115 dB |
| Packing sizes | 800*350*600 mm |