Minibager DELEKS® hydraulické kladivo HAMMER-350
  • Výrobce: DELEKS Itálie
  • Kód výrobku: HAMMER-350
  • Dostupnost: Dostupné
43 050Kč Cena bez DPH: 35 000Kč
DETAILS
DELEKS® HAMMER-350 hydraulic hammer for miniexcavator.
Set of 2 chisels included: 1 Wedge type + 1 Moil type
Measures: see pictures.
CHARACTERISTICS
Characteristic Units metric
Weight 95 kg
Min./Max. Flow 14~25 l/min
Compact Excavators Range 1.0 - 1.8 t
Working pressure 80 - 120 bar
Impact rate 800 - 1400 bpm
Impact energy class 180 Joule
Chisel diameter 35.0 mm
Hoses diameter 3/8"
Noise level 115 dB
Packing sizes 800*350*600 mm